Ogłoszenie rozpoczęcia projektu Nagroda Naukowa miało miejsce podczas XII Ogólnopolskiej Konferencji Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii w dniu 9 listopada 2022 roku, które odbyło się w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego w Chęcinach. Podczas prezentacji inaugurującej projekt, moderowanej przez Ewę Kowalczyk-Szostak (Fundacja PACTT) wzięli udział:
Czas przeznaczony na nabór aplikacji to 8 tygodni. Rozpoczyna się on w dniu 9 grudnia 2022, a jego zakończenie przewidziane jest na dzień 3 lutego 2023. Aplikować do konkursu mogą naukowcy i lekarze spełniający jeden następujących warunków:
Oprócz danych kontaktowych Uczestnicy konkursu dołączają do formularza zgłoszeniowego w języku angielskim swoje CV, list motywacyjny oraz esej zatytułowany „DNA repair inhibition as a novel approach to fight cancer”.
Maksymalnie siedmiu Uczestników wyłonionych w połowie lutego po pierwszym etapie zostanie zaproszonych do wzięcia udziału w marcowych warsztatach dot. przygotowywania wniosku o grant badawczy ICR. Następnie na początku kwietnia, w okresie 4 tygodni po odbyciu szkolenia Uczestnicy zobowiązani zostaną do napisania w języku angielskim i złożenia we wskazany sposób wniosku o grant badawczy: „Targeting processes of DNA repair and replication: towards development of novel treatment strategies to eradicate cancer".
Do kolejnego etapu zostanie zaproszonych trzech Uczestników.
Wyłonieni w drugim etapie Uczestnicy zostaną zaproszeni na majowe spotkanie z Jury Konkursowym, które odbędzie się w Warszawie lub poprzez videokonferencję. W tym etapie zostanie wyłoniony Laureat, tj. Uczestnik, który otrzyma zaproszenie na odbycie stażu badawczego w ICR oraz Stypendium Naukowe.
Staż rozpocznie się w przeciągu 6 miesięcy od daty ogłoszenia wyników etapu trzeciego i potrwa nie dłużej niż 10 miesięcy.
Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadza się na to? :)