Q&A

W dniu 20.01.2023 r. odbyło się spotkanie online, podczas którego w czasie sesji Q&A profesor W. Niedzwiedz (The Institute Cancer Research) odpowiadał na pytania dotyczące stażu zadawane przez potencjalnych kandydatów do udziału w konkursie "Nagroda Naukowa".

Q: Czy istnieje możliwość prowadzenia badań w zakresie analizy szlaków sygnałowych?

A: Tak, istnieje taka możliwość.


Q: Jak wygląda praca w laboratorium (ICR)?

A: Praca w laboratorium ICR polega na badaniach rozwojowych związanych z naprawą DNA, komórkami nowotworowymi, analizą danych oraz badaniami nad szlakami sygnałowymi. Projekty badawcze są dostosowywane do zainteresowań i kompetencji laureata.


Q: Czy laureat miałby możliwość dołączenia już do istniejącego projektu?

A: Tak, jest taka możliwość. Oferta projektów badawczych jest elastyczna i dostosowywana do indywidualnych potrzeb i zainteresowań laureata.


Q: Jaki jest idealny kandydat?

A: Idealny kandydat to osoba zainteresowana nauką, ambitna i otwarta na rozwój.


Q: Czy od kandydatów wymagana jest umiejętność pracy w laboratorium? (pytanie z perspektywy praktykującego onkologa klinicznego)

A: Nie jest wymagana umiejętność pracy w laboratorium, jednakże zapewniamy szkolenie i zachęcamy do aplikowania w konkursie.


Q: Czy prowadzą Państwo badania mechanizmów naprawy DNA w kontekście immunoterapii nowotworów?

A: Obecnie nie prowadzimy takich badań, jednak jesteśmy zainteresowani tym kierunkiem badań.


Q: CoreLab – jakich technik laboratoryjnych można się spodziewać podczas odbywania stażu?

A: W CoreLab można spodziewać się różnego rodzaju sprzętu laboratoryjnego oraz możliwości nauki różnych technik laboratoryjnych.


Q: Czy istnieje możliwość przedłużenia stażu w ICR?

A: Nagroda obejmuje 10-miesięczny staż sfinansowany przez firmę AstraZeneca. Możliwość przedłużenia stażu zależy od indywidualnych ustaleń z pracodawcą i pozytywnej oceny przebiegu stażu.

Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadza się na to? :)

Zapisano